مورد علاقه ها 0

نحوه جایگذاری و نصب فیلتر شیردوشی

موارد زیر را در زمان استفاده از فیلتر شیردوشی مورد توجه قرار دهید:

  • درب کارتن فیلتر شیردوشی را بسته نگه دارید.
  • جعبه فیلتر را در محیط تمیز انبارداری نمایید و از خیس شدن دور نگه دارید.
  • برای حفظ سلامت دستگاه و کیفیت شیر، از هر برگ فیلتر فقط در یک وعده شیردوشی استفاده کنید.
  • در صورت آلوده شدن فیلتر به فضولات و یا مشاهده اثرات آلودگی بر روی فیلتر پیش از جایگذاری، از مصرف آن خودداری فرمایید.
  • به تشخیص کارشناس و در صورت لزوم، در هر وعده شیردوشی از دو فیلتر استفاده نمایید.
  • مشاهده فیلتر بعد از دوشش می تواند معیار خوبی جهت بررسی وضعیت آماده سازی پستانها قبل از دوشش و شیوع ورم پستان در بین دامها باشد.
  • توجه داشته باشید که برای هر نوع دستگاه شیردوش (برند دلاوال، وستفالیا، بوماتیک، دیری مستر، استرانکو، روند شیردوش)، فیلتر شیردوشی با سایز مشخصی می بایست استفاده شود. برای مثال فیلتر شیردوشی دستگاه GEA برای شیردوش DELAVAL قابل استفاده نیست. 
  • جایگذاری فیلتر شیر می بایست در زمان خاموش بودن دستگاه و پس از شستشو انجام پذیرد.

نحوه قرار دادن فیلتر در دستگاه شیردوش:


1- مهره اینلاین فیلتر را بچرخانید تا قسمت بالای لوله استیل از خط شیر جدا شود. اکنون فنر فیلتر و یا لوله مشبک را از اینلاین خارج کنید.

2- از قسمت پایین فنر یا لوله مشبک، فیلتر را به آرامی و به سمت بالا بلغزانید و تا انتها ادامه دهید.3- قسمتی از فیلتر که اضافه آمده است را به داخل فنر یا لوله برگردانید و با دست فشار دهید تا در مرحله بعد، لاستیک اینلاین فیلتر بر روی آن قرار داده شود.4- با قرار گیری رابط لاستیکی بر روی فیلتر، فیلتر به روی فنر یا لوله مشبک ثابت می شود.بسته به مدل دستگاه، ممکن است هر چال شیردوش به دو عدد فیلتر نیاز داشته باشد.

5- در این مرحله فنر پوشیده شده با فیلتر را وارد لوله اینلاین فیلتر کنید. توجه داشته باشید که واشر لاستیکی در بالا قرار می گیرد.6- سپس مهره ی بالای اینلاین فیلتر را ببنید.
طول عمر فیلتر شیردوشی:

به طور کلی فیلترها یکبار مصرف می باشند و برای یک وعده دوشش طراحی شده اند و بسته به نوع دستگاه شیردوش، سایز گله و میزان تمیزی پستانها، به طور متوسط 4 ساعت عمر مفید خواهند داشت. با این حال در صورت لزوم و بالا بودن میزان آلودگی پستانها و یا وجود زیاد دلمه در شیر، می بایست فیلتر در بین وعده ها نیز تعویض گردد.
به تدریج و در حین دوشش، با بسته شدن منافذ فیلتر توسط اجسام خارجی، عملکرد فیلتر کاهش می یابد. گرچه برخی به اشتباه و با تصور صرفه جویی در هزینه ها، با شستشوی فیلتر بعد از هر وعده شیردوشی آنرا چندین بار مورد استفاده قرار می دهند، ولی کاهش جریان شیر در وعده های بعدی، به علت بسته بودن منافذ بافت فیلتر، منجر به آسیب به دستگاه شیردوشی و کاهش کیفیت شیر خروجی می شود.

توجه:
مشاهده فیلتر بعد از دوشش، راهنمای بسیار خوبی جهت بررسی سلامت پستان دامها و اینکه آیا آماده سازی پستان برای دوشش توسط کارگران کافی بوده است و یا خیر، می باشد. وجود دلمه روی فیلتر شیر می تواند بیانگر وجود ورم پستان بالینی در گله باشد.


راهنمای ابعاد فیلتر شیردوشی:

مدل دستگاه شیردوشی ابعاد ( میلی متر * میلی متر)
فیلتر وست فالیا (گسترش) معمولی
 58 * 445
فیلتر وست فالیا (گسترش) بلند
 75 * 800
فیلتر GEA (گسترش) سفارشی
 80 * 680
فیلتر وست فالیا (گسترش) سفارشی
140 * 890
فیلتر دلاوال و بوماتیک
 95 * 610
فیلتر دیری مستر
 150 * 650
فیلتر بوماتیک  125 * 855
فیلتر آلفالاوال و روند شیردوش
57 * 620
 فیلتر ساک 70 * 460


لطفا در صورتیکه سایز فیلتر شیردوشی شما در جدول بالا وجود ندارد، با شماره های ذکر شده در زیر سایت تماس حاصل فرمایید.

180
0
 
5
لینک کوتاه:
دیدگاه ها