favorite_border
مورد علاقه ها 0

آیا لاینر شیردوشی تقلبی هم در بازار وجود دارد؟

آیا آنچه که برخی فروشندگان در خصوص تقلبی بودن لاینرهای برند عنوان می کنند و علتِ تفاوت قیمت کالای خود با سایرین را امکان تقلبی بودن کالای ارزان تر میدانند واقعی است؟ آیا اصلا لاینر تقلبی در بازار وجود دارد ؟


طبیعی است زمانی که تقاضا برای یک کالا زیاد باشد، افرادی اقدام به تولید محصول کم کیفیت مشابه با برندهای مشهور می کنند. جدا از مسایل اخلاقی و اقتصادی، ضربه اصلی را دامداری متحمل می شود که با پرداخت پول قصد خرید کالای مناسب شیردوش خود را داشته است. بروز بیماری هایی مانند ورم پستان و در شکل حاد آن حذف دام، آسیبی به مراتب بیشتر از وجه پرداختی برای کالای تقلبی به دامدار تحمیل می نماید.


اکنون سوالی که برای دامدار مطرح می شود این است که چگونه می تواند اطمینان حاصل نماید لاینر خریداری شده تقلبی نیست. تقریبا برای تشخیص لاینر اصل از تقلبی هیچ راهی در ابتدای امر و در هنگام خرید لاینر شیردوشی وجود ندارد. زیرا گاودار معمولا لاینرها را در بسته بندی و بدون امکان بررسی کیفیت آن تهیه می کند. ضمن اینکه تشخیص کیفیت لاینر با لمس آن، بدون دانش فنی و به راحتی ممکن نیست. به نظر میرسد تنها فاکتور اصلی در تشخیص کیفیت لاینر در دامداری، مدت زمان عملکرد آن باشد.

زمانی که بر خلاف خریدهای قبلی، لاینر بعد از یک ماه و یا کمتر شروع به پاره شدن و تغییر شکل می کند و یا علایمی از افزایش ورم پستان مشاهده می شود، یکی از گزینه ها پایین بودن کیفیت لاینر است. لطفا توجه داشته باشید عوامل مختلفی بر سلامت و کارکرد لاینر شیردوشی تاثیر گذارند. عواملی مانند ساعت دوشش، کیفیت شستشو و ترکیب سود و اسید در زمان شستشو.

پس چه راه حلی برای خرید لاینر شیردوشی با کیفیت پیشنهاد می شود ؟

  • یکی از گزینه ها، خرید از فروشندگانی است که قبلا از صحت عملکرد و صداقت ایشان مطمئن شده باشید. گرچه گاهی خبره ترین فروشندگان نیز از تقلبی بودن کالای خود خبر ندارند.
  • گزینه بعدی قیمت خرید لاینر شیردوشی است. به لطف اینترنت می توان قیمت تقریبی یک کالا را به راحتی برآورد نمود. چنانچه قیمت پیشنهادی فروشنده بسیار پایین تر از قیمت عرف بازار است و یا در قبال فروش کالای خود تخفیف های بالایی پیشنهاد می کند می توان تا حدودی به اصل بودن لاینر شک نمود.
  • راه دیگر، بررسی قیمت کالای وارداتی در مبدا است. اگر لاینر اسپجیاری در کشور ایتالیا به قیمت خاصی به بازار عرضه می شود ، پایین تر بودن قیمت آن برند در بازار ایران با در نظر گرفتن هزینه های حمل و ترخیص نشان دهنده عدم صداقت یا ناآگاهی فروشنده از اصالت کالا است.
  • روش دیگر مشاهده وب سایت فروشنده برای لاینرهای وارداتی است. همه صادرکنندگان دارای وب سایت معرفی کالای خود می باشند. در این خصوص از فروشنده خود بخواهید وب سایت لاینر را معرفی نماید. حتما تجربه دارید که برخی لاینرهای شیردوشی در بازار برای مدتی وجود دارند و سپس ناپدید می شوند و دوباره برند جدیدی برای مدت کوتاهی به بازار وارد می شود. لاینرهایی که عمدتا به گفته فروشنده تولید کشورهایی مانند لهستان و یا ایرلند است.
  • و در پایان، استعلام پیشینه فروشنده گان، سیار نبودن ایشان و استقرار در یک محل و سوال از فروشنده در خصوص دامداری هایی که آن محصول را استفاده می کنند و سپس استعلام از خریداران می تواند راهکاری بسیار آسان و دقیق برای دانستن کیفیت لاینرهایی باشد که گاودار قصد خرید آن را دارد.
433
0
 
2
دیدگاه ها
ناصری:
رفرنسهایی داریم برای اثبات لاینر های تقلبی در بازار
0
 
0

امیر:
کیفیت لاینر تاثیری بر بو و طعم شیر داره آیا؟ لاینر ما تولسان هس ولی بو و طعم شیر رو عوض میکنه
0
 
2