favorite_border
مورد علاقه ها 0

پلاک گوش و میخ پلاک گوش پلی اورتان

مزیت شماره گوشها و میخ های ساخته شده از پلی اورتان نسبت به سایر مواد سازنده پلاک گوش چیست؟

پلی اورتان دارای مقاومت بالایی در تمامی شرایط دمایی نگهداری دام (از منفی 40 تا مثبت 60 درجه سانتیگراد) می باشد.
به علت دوام بالا در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید، کیفیت پلاک گوش در تمام مدت طول عمر دام پایدار خواهد ماند. این ماده به علت باندهای شیمیای خاص خود، مقاومت زیادی در برابر خورندگی شوینده های شیمیایی و سموم پاشی در دامداری ها دارد.

بی تاثیر بودن کود و ادرار دام بر روی نوشته ها و کیفیت شماره گوش دام به خصوص در مناطق مرطوب و آلوده، پلی اورتان را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها جهت تولید پلاک گوش معرفی نموده است.
در کنار محل صحیح نصب پلاک بر روی گوش دام، تحمل فشارهای محیطی مانند کشیدگی، برخورد پلاک گوش با اجسام سخت به خصوص برای گوساله ها و دامهای کوچک که تحرک بیشتری دارند و به اصطلاح بازیگوش ترند از مواردی است که در تولید شماره گوش می بایست رعایت گردد و پلی اورتان بهترین گزینه جهت تولید کالایی با این مشخصات می باشد.

بالا بودن استانداردهای بهداشتی و ویژگی خاص شیمیایی این ماده در مقایسه با سایر پلیمرها منجر به حفظ سلامت پوست و عدم ایجاد حساسیت بر روی پوست دام در تمامی شرایط آب و هوایی می گردد.
به علت ویژگی خاص پلی اورتان و عدم رشد باکتری، قارچ و سایر عوامل بیماری زا، زخم روی گوش ناشی از شماره زنی سریعتر بهبود می یابد.

به علت خاصیت خم پذیری پلی اورتان، شکستن عمدی قسمت نری و تعویض عمدی پلاک گوش (در زمان سرقت دام) به راحتی امکان پذیر نمی باشد و در نتیجه امنیت بالایی به خصوص در شماره گوش های دوتکه ایجاد خواهد شد. این موضوع در خصوص میخ یا قسمت نری پلاک گوش نیز صادق می باشد. اگر جنس میخ یا قسمت نری شماره گوش نیز پلی اورتان و خم پذیر باشد، در این حال میتوان انتظار داشت پلاک برای سال های زیادی بر روی گوش دام باقی بماند.

لطفا برخی از انواع پلاک گوش و پلاک گردنی را از اینجا مشاهده فرمایید.

972
0
 
3
دیدگاه ها