مورد علاقه ها 0

تغییر در تجهیزات دامپروری، خلاقیت دامدار

لطفا تصویر زیر را مشاهده کنید. تصویر مربوط به روغندانی است که برای پمپ خلا شیردوشی مورد استفاده قرار می گیرد. این روغندان ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که پس از خاموش کردن پمپ خلا، جریان روغن می بایست متوقف شود و روغن در ظرف روغندان باقی بماند.اکنون تصاویر پایین را ببینید.دامدار (آقای محمدی - گاودار و پرورش دهنده گاو سیمنتال - شاهرود) پس از استفاده از روغندان متوجه می شود حتی در هنگام خاموش بودنِ دستگاه شیردوش، روغن به آرامی وارد پمپ خلا می شود و در واقع روغن به هدر می رود. 

بنابراین با نصب شیر برقی بر روی خروجی روغن، روغندان را به گونه ای تنظیم می نماید که با روشن شدن یونیت وکیوم، شیر برقی فعال می شود و روغن در پمپ وکیوم جریان می یابد. با پایان شیردوشی و خاموش شدن دستگاه، شیرِ روغندان نیز به صورت خودکار و به صورت کامل، از جریان روغن به داخل سیلندر پمپ جلوگیری به عمل می آورد.

همانطور که در مقاله جلوگیری از هوا کشیدن لاینر مطالعه نمودید، گاهی انجام تغییراتی هوشمندانه می تواند از بروز هزینه ها و مشکلات بزرگ پیشگیری کند. هر چند تامین جنس با کیفیت وظیفه فروشنده و تولیدکننده می باشد با این حال برخی خلاقیت ها ناشی از تجربه کاری در دامپروری، فراتر از تفکر تولیدکننده خواهد بود.

اگر شما نیز در دامداری و سالن شیردوشی خود تغییراتی داده اید که فکر می کنید برای دیگر دامداران می تواند ایده ای مناسب باشد، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

589
0
 
3
لینک کوتاه:
دیدگاه ها