favorite_border
مورد علاقه ها 0

نکاتی ساده در خصوص ماژیک شماره گوش

ثبت مشخصات بر روی پلاک گوش به دو طریق انجام می پذیرد:

  • روش لیزرپرینت
  • روش ثبت دستی با ماژیک مخصوص شماره گوش

در روش دوم اطلاعات توسط ماژیک بر روی پلاک گوش درج می گردد. به این صورت که موارد دلخواه در هر جای پلاک قابل ثبت و نوشتن می باشد و کاربر برخی محدودیت های ثبت لیزری بر روی پلاک را نخواهد داشت. همچنین در مقایسه با پرینت لیزری، اثر ماژیک پر رنگ تر و قوی تر می باشد.

با این حال تنها ماژیکی برای درج اطلاعات بر روی شماره گوش می بایست استفاده گردد که به این منظور تولید شده باشد. هر چند برخی از دامداران از ماژیک هایی با عنوان ماژیک های دائمی Permanent Marker که در فروشگاه های لوازم صنعتی فروخته می شود استفاده می نمایند اما باید توجه داشت که اثر جوهر این نوع ماژیک ها به زودی از بین می رود و یا به سرعت کمرنگ می شود.

جوهری مناسب استفاده در پلاک گوش می باشد که در برابر حرارت، رطوبت و سایر عوامل شیمیایی مانند شوینده ها و مواد ضدعفونی کننده موجود در دامداری ها مقاوم باشد و شفافیت رنگ و تیره گی آن در اثر تابش نور خورشید حفظ شود. برای این منظور در تولید جوهر ماژیک مخصوص پلاک گوش موادی اضافه می شود که در اثر مجاورت با اشعه ماورابنفش رنگ جوهر از بین نرود و برای سالیان متمادی اثر آن بر روی پلاک باقی بماند.

علاوه بر جوهر، جنس نمد (نوک) ماژیک نیز از اهمیت بالایی جهت سهولت در نوشتن برخوردار می باشد. هر چه نمد محکم تر باشد عمر ماژیک طولانی تر و نگارش اطلاعات راحت تر است.

برخی مواردی که در تولید ماژیک شماره گوش لحاظ میشود عبارتند از:

  • قطر نوک ماژیک (2 -3 - 5 میل)
  • والو اکشن یا معمولی بودن
  • نوک مورب یا گرد

که دامدار بسته به نیاز ماژیک مورد نظر خود را تهیه می نماید.


کیفیت نمد، حجم جوهر و ماندگاری جوهر از عوامل اثرگذار بر قیمت ماژیک مخصوص شماره گوش می باشند.

نکاتی در مورد اسنفاده از ماژیک پلاک گوش:

  • هرگز نوک ماژیک پلاک گوش را بر روی سطوح کاغذی و چوبی نکشید. این نوع ماژیک فقط برای استفاده در پلاک گوش طراحی و ساخته شده است.
  • فشار بیش از اندازه به روی نوک ماژیک سبب آسیب به قسمت نمدی ماژیک و از بین رفتن آن می شود. لطفا حداقل فشار را در هنگام نوشتن وارد نمایید.
  • در صورتیکه نیاز به نوشتن اعداد با قطر بیشتر دارید از مدل های 3 میل و 5 میل (نوک مورب) استفاده نمایید تا زمان کمتری صرف نوشتن اعداد شود.
  • به منظور پر رنگ تر شدن اطلاعات نوشته شده، توصیه میشود دوبار بر روی اثر قبلی جوهر، ماژیک نویسی را انجام دهید تا ضریب نفوذ جوهر به داخل پلاک افزایش یابد.
724
0
 
1
دیدگاه ها